Słonik piramidka

 

 

Muzyczna układanka piramidka – słonik

Piramida świetnie bawi, jednocześnie pobudza zmysły, uczy tego, że każda akcja ma reakcję, rozwija zdolności motoryczne i uwrażliwia dzieci na różne dźwięki oraz muzykę.

Zabawka jest przeznaczona dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia, jednak aby poznać wszystkie jego możliwości, trzeba nabrać cierpliwości.

6-miesięczne niemowlę, które jeszcze nie nauczyło się siedzieć bez oparcia może bawić się kolorowymi piłeczkami, w środku których są grzechotki, rozwijając w ten sposób zmysł słuchu, wrażliwość na dźwięk oraz ćwiczy dłonie trzymając piłeczki.

Po tym jak dziecko nauczy się siedzieć bawi się wrzucając piłeczki do piramidki, a one następnie wypadają przez otwór na dole, który będzie chętnie domykać, aby piłeczki pozostały w środku. Piłeczki wpadając do środka wydają zabawne dźwięki, dzięki czemu koncentracja dziecka jest skupiona na zabawce.

Po ukończeniu roku dziecko jest gotowe do odkrywania kolejnych aspektów zabawy ze słoniem. Będzie można zdjąć głowę słonika i pozwolić dziecku odkrywać jego zdolności motoryczne, gdy będzie wrzucało piłeczki przez otwór do środka i ciesząc się muzycznym podkładem pod zabawę.

W skład piramidy wchodzą:

  • 4 kolorowe piłeczki z grzechotkami w środku
  • 4 łatwe do uchwycenia obrączki
  • zdejmowana głowa słonika w kształcie komina z „grzywką” i szeleszczącymi uszami
  • podstawa – piłeczki opadając na nią aktywują światełka i 4 melodie oraz zabawne dźwięki

Wiek: 6m+